Premiera najnowszej powieści Izabeli Morskiej pt. "Trójka"

Podczas Gdańskich Targów Książki 15 września 2024 o godz. 14.00 w Europejskim Centrum Solidarności sala nr 4 (3 piętro)

odbędzie się premiera najnowszej powieści Izabeli Morskiej zatytułowanej "Trójka".

W centrum opowieści znajduje się Rosja w chwili, gdy pogrzebane zostały nadzieje na demokratyczny zwrot.

Spotkanie poprowadzi Stasia Budzisz.

z

Izabela Morska -  jedna z najbardziej wyrazistych postaci życia literackiego w niezależnej Polsce. Nauczycielka twórczego pisania, poetka, prozaiczka, naukowczyni, wykładowczyni, profesora UG w Instytucie Anglistyki Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, eseistka, komparatystka, felietonistka. Autorka kultowej powieści trójmiejskiej Absolutna amnezja (1995), powieści gotyckiej Alma (2003) i dziennika Znikanie (2019), dwóch zbiorów wierszy, w tym ostatnio 1983. Maszynopisy (2023) i niezmiennie inspirującego podręcznika Twórcze pisanie dla młodych panien (1999). W 2018 roku otrzymała Nagrodę im. Juliana Tuwima za całokształt twórczości; w 2020 roku Pomorską Nagrodę Literacką. Mieszka w Gdańsku od 2013 roku. Aktywistka wyobraźni.

Data publikacji: czwartek, 5. Wrzesień 2024 - 13:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 20. Wrzesień 2024 - 11:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka